W dniu 08 marca 2017r. w Legnicy odbył się kolejny Konkurs Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Celem konkursu jest wsparcie bezpieczeństwa  przez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy  i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.

Nasza szkoła przygotowała reprezentacje w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy IV-VI reprezentowali: Konrad Kazimierowicz, Aleksandra Ordon, Milena Rudowicz, a gimnazjum Klaudia Krupa. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli III miejsca w swojej kategorii, natomiast Klaudia zajęła I miejsce. 10 maja 2017r. reprezentować będą Naszą szkołę na etapie wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów przygotowała Pani Anna Adamiak.