Uncategorised

Zapraszamy na bezpłatne badanie ostrości wzroku 8.11.2017 r. od godz. 10:00 Ośrodek Zdrowia w Głogowie ul. Rudnowska 109.
Oferujemy: bezpłatne komputerowe badanie wzroku oraz dobór szkieł ze specjalistą (dla osób powyżej 15 roku życia). Dodatkowo: możliwość zakupu okularów korekcyjnych w promocyjnych cenach oraz możliwość zakupu soczewek okularowych do własnych opraw. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja tel. 76 834 12 72
W dniu 27 października 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Serbach Wójt Gminy Głogów Pani Joanna Gniewosz wręczy uroczyście stypendia dla uczniów z terenu gminy, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sporcie lub działalności artystycznej.
Uroczystość dla uczniów szkół podstawowych rozpocznie się o godzinie 16:00, a dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o godzinie 17:30.
Wszyscy stypendyści otrzymali drogą pocztową zaproszenia na uroczystość.
Serdecznie zapraszamy
" (...) On kochał wszystkich ludzi, On wszystkim bratem był On siewcą był nadziei, On nam dodawał sił Umacniał nas swą wiarą, przykazań kazał strzec "Wiara, nadzieja, miłość- to najpiękniejsza rzecz (...)" 15 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Przedmościu obchodziliśmy XVII Dzień Papieski.

14 października odbyło się uroczyste przekazanie do użytku szatni sportowej dla Ludowego Klubu Sportowego Sparta Przedmoście. Było to zakończenie I etapu modernizacji boiska miejscowego.

Wójt Gminy Głogów zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Głogów do udziału w konsultacjach dotyczących projektu Uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.
Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w formie spotkania z mieszkańcami, w dniu
24 października 2017 r. Spotkanie zostanie podzielony na II części:
·         godz. 17:00 – Otwarte spotkanie konsultacyjne;
·         godz17:30 – Warsztaty.
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu, ul. Szkolna 17, 67-210 Głogów
Rewitalizacja jest procesem obejmującym działania przestrzenne, gospodarcze, ale przede wszystkim społeczne. Istotnym elementem rewitalizacji jest włączenie do działań mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych instytucji społecznych czy gospodarczych.
Udział w konsultacjach umożliwi Państwu realne włączenie się w proces rewitalizacji gminy, kreowania jej rozwoju oraz wspólnej przyszłości!


Fundacja Banku Ochrony Środowiska w październiku 2017 r. uruchamia projekt edukacyjny pn. „Tradycyjny Sad”, we współpracy z Polską Akademią Nauk Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej oraz z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Adresatem są uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. REJESTRACJA ZESPOŁÓW TRWA DO 15 LISTOPADA 2017 ROKU.

W poniedziałek 16 października, w godzinach 800 – 1500, mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody na osiedlu Piastów Śląskich A i B oraz na ulicach: B. Prusa, Wiśniowej, Orzechowej, Morelowej, Wiosennej, Słonecznej, Letniej, Pogodnej, Brzoskwiniowej,  Zielonej, Wodnej, i miejscowości Szczyglice.  Ograniczenia spowodowane są prowadzeniem przez PWiK prac modernizacyjnych magistrali wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie zwraca się do organizacji pozarządowych z propozycją współpracy, na zasadach wskazanych w zarządzeniu. Szczegółowe informacje w załącznikach.