Jeszcze nie tak dawno nowoczesne budownictwo opierało się głównie na wyborze okien pcv, ponieważ to nie tylko trwałe rozwiązanie, lecz także nie, aż tak kosztowne. Niemniej jednak obecnie ludzie, którzy planują remont, czy budowę nowego domu wolą stawiać na bardziej ekologiczne produkty, więc znacznie wzrosło zainteresowanie wśród klientów oknami wykonanymi z dobrej jakości drewna. Jakie zatem jeszcze zalety mają okna drewniane, że tak chętnie są wybierane?

Zalety posiadania drewnianych okien

Jak wiadomo drewno zawsze było w modzie, ponieważ pasuje do wszystkiego, więc okna drewniane wybierane są najczęściej nie tylko przez zwolenników klasyki, ale również ze względu na zastosowanie naturalnego surowca. Profile z drewna są masywne, sztywne, bardzo mocne i do tego wytrzymałe. Można też bez dodatkowych wzmocnień budować z nich wielkie skrzydła. Okna drewniane osiągają także podobne parametry termoizolacyjne co te wykonane z plastiku. 

Zakup okien z drewna to inwestycja długofalowa, gdyż przy odpowiedniej ich pielęgnacji z użyciem środków do drewna, które są ogólnodostępne zachowają na długo świetny wygląd. Oprócz tego po latach użytkowania można je poddać renowacji, co sprawi, że odzyskają dawny wygląd. Okna drewniane mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, więc wyższa cena raczej nie zraża klientów.

Obecnie producenci takich okien przykładają wagę do tego, aby materiał z którego są wykonywane, był jak najwyższej jakości, czyli na przykład drewno sosnowe, modrzewiowe, czy dębowe, które sprawdza się idealnie.

Okna drewniane przyjazne środowisku

Ekologia już od kilku dobrych lat dla większości Polaków przestała być tylko pustym hasłem. Coraz więcej osób, chociażby segreguje śmieci, więc nic w tym dziwnego, iż ludzie, budując dom, czy przeprowadzając remont mieszkania chcą jak najbardziej wykorzystać naturalne surowce. Dlatego coraz częściej decydują się na montaż drewnianych okien.

Drewno jest naturalnym surowcem pozyskiwanym z drzew przeznaczonych do wycinki, więc w ten sposób minimalizuje się negatywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż w miejsce starych drzew sadzi się młode i zdrowe. Oprócz tego drzewo ulega naturalnemu rozkładowi, a odpady powstałe przy jego obróbce śmiało można wykorzystać na przykład przy produkcji płyt wiórowych.

Okna drewniane to jak najbardziej ekologiczny produkt wśród wszystkich rodzajów stolarki okiennej, więc planując zakup okien może warto rozważyć te wykonane właśnie z drewna? Korzyści z montażu takich okien jest naprawdę wiele. Przede wszystkim są one szczelne, estetyczne, bezpieczne i ekologiczne.